Blog > Komentarze do wpisu
Cień wiatru

Jedna książka może odmienić życie człowieka...

 

 

 

 

 

Cień wiatru to w szczególności opowieść o „Cmentarzu Zapomnianych Książek”, o nienawiści, niespełnionych pragnieniach i o tym, że warto mieć marzenia i im ślepo ufać.

Głównym bohaterem powieści jest dziesięcioletni Daniel Semper. Zaprowadzony przez swego ojca do tajemniczego miejsca, pełnego labiryntów różnorodnych książek, oddanych przez swych właścicieli, zgubionych i zapomnianych, ma wybrać ta jedną, której będzie opiekunem, która stanie się dla niego najważniejsza. W taki właśnie sposób chłopiec trafia na dzieło tajemniczego autora Juliana Caraxa, zatytułowaną Cień wiatru, której staje się głównym bohaterem, a nawet więźniem. Oczarowany powieścią chłopiec postanawia odnaleźć inne, sekretne książki nieznanego autora. Jednak jest ktoś, kto nieustannie usiłuje zniszczyć wszystkie ocalone książki, nie zapominając o ostatnim tomie ocalonym przez chłopca. Główny bohater poddany zostaje różnym próbom szantażu i gróźb, jednak od samego początku dąży do wyznaczonego celu, nie zdając sobie sprawy z tego jak wielkie niebezpieczeństwo mu grozi. . .

 

 

 

Ten krótki opis recenzji książki nie odda jej prawdziwego charakteru. Po przeczytaniu można się w niej zakochać. Kiedy czytamy i widzimy, że dochodzimy do końca robi się smutno i pusto na sercu. Są chwile kiedy nie jedna łza w oku się zakręci a przygody Daniela- głółwnego bohatera- zostają w naszym sercu na zawsze...

 

 

czwartek, 14 czerwca 2012, klasowatrojca
Tagi: Cień wiatru

Polecane wpisy